Vilnius – visiems be išimčių

Visi vilniečiai turi jaustis vertinami ir gerbiami. Miestas toliau siūlo bei kuria naujus įrankius,
kurie padeda visiems sostinės gyventojams užtikrinti visavertišką gyvenimą ir kuo aktyviau
juos įtraukti į miesto kūrimą.

Nakvynės namų modernizavimas

A. Kojelavičiaus g. įsikūrusius nakvynės namus pirmą kartą jų istorijoje palies dideli pokyčiai. Gyventojai ir darbuotojai greitai lankysis rekonstruotame pastate ir sutvarkytoje būsto aplinkoje. Čia suplanuota įkurti 10 dušo patalpų, pagerinti higienos sąlygas, parūpinti naujų želdinių, teikti naujas socialines paslaugas ir įtraukti lankytojus į integracijos programas.

Paslaugos – vienoje vietoje

Vilniuje 2023 m. iškils kompleksinių paslaugų centras negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams. 120 vietų centre planuojama teikti ankstyvosios reabilitacijos paslaugas, įrengti įtraukųjį darželį, metodinį centrą ir kt. Visos paslaugos bus teikiamos ne tik vaikams, bet visai šeimai.

Asmeninis asistentas

Per pastaruosius metus Vilniuje buvo pradėta teikti asmeninio asistento paslauga neįgaliesiems. Atsižvelgiant į individualius gyventojų poreikius, jiems suteikiama individuali pagalba namuose ir viešojoje aplinkoje, padedanti gyventi ir integruotis į bendruomenę bei skatinanti savarankiškumą.

Neįgaliųjų integracija

  • Pernai pradėta bendradarbiauti su išskirtiniu restoranu „Pirmas blynas“, kuriame dirba žmonės su negalia.
  • Vyko neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų atrankos konkursas, dėl kurio projektinės lėšos pasiekė 641 neįgalų asmenį.
  • Daugiau nei trečdalio (53) rinkiminių apylinkių infrastruktūra buvo visiškai pritaikyta neįgaliesiems.

Socialiniai būstai

Pernai savivaldybė nupirko 38 būstus vaikų šeimynoms, grįžtantiems tremtiniams ir socialinio būsto laukiantiems asmenims apgyvendinti. Šiemet savivaldybė įsigis dar 40 tokių būstų.

Kaimynas padeda kaimynui

Koronavirusas ne visiems mums kelia vienodą riziką. Tad sukurta akcija „Kaimynas padeda kaimynui“ kviečia pagelbėti kaimynystėje gyvenantiems senjorams ar kitiems rizikos grupės žmonėms. Specialiuose daugiabučių laiptinėse kabinamuose plakatuose gyventojai gali užrašyti savo numerį ir pasiūlyti pagalbą.

Parama per karantiną

Labiausiai nuo karantino nukentėjusiems gyventojams savivaldybė teikia paramą: tikslinę vienkartinę pašalpą iki 975 eurų, periodinę pašalpą iki 117 eurų per mėnesį, socialinę pašalpą, paramą įvairiais maisto ar higienos produktais, kompensacijų skyrimą už šildymą, vandenį.

Vilniuje mažėja socialiai remtinų asmenų. Iš socialiniam rėmimui numatytų 23,5 mln. eurų, pernai tebuvo panaudoti 9,3 mln. eurų arba 40 procentų.