Svetingi namai verslui

Tarptautiniai reitingai giria Vilniaus sudarytą verslui palankią aplinką, tačiau sostinė nežada
sustoti – ir toliau bus mažinama biurokratinė grandinė, kuriama tinkama terpė startuolių bei
naujų verslų vystymui.

Sostinės rytojus – išmanus

„Financial Times“ ateities išmaniųjų miestų reitinge „fDi Intelligence“ Vilnius buvo tarp lyderių daugelyje kategorijų. Vilnius geriausiai pasaulyje pritraukė technologijų startuolius ir užėmė antrą vietą tarp geriausių būsimų išmaniųjų vietovių. Vilnių aplenkė tik Dublino išmanaus verslo kvartalas „Smart Docklands“.

Konferencijų gausa

Vilnius tampa vis patrauklesnis tarptautinių konferencijų ir kitų renginių organizatoriams – pernai sostinėje suorganizuota apie 600 tarptautinių renginių – beveik trečdaliu daugiau nei praėjusiais metais. Tarptautinės konferencijų ir kongresų asociacijos sudarytame daugiausia tarptautinių konferencijų pritraukusių Europos miestų reitinge Vilnius pakilo septyniais laipteliais ir užima 28 vietą. Pasauliniame reitinge Lietuvos sostinė pirmąkart pateko tarp 50 geriausiųjų ir šia pozicija dalinasi su tokiais miestais kaip Niujorkas ir Reikjavikas.

Interaktyvus investicinių projektų žemėlapis

Nuo šiol kiekvienas vilnietis su sostinėje šiuo metu įgyvendinamais ar planuojamais vykdyti investiciniais projektais gali susipažinti daug lengviau. Savivaldybės sukurtoje interaktyvaus žemėlapio aplikacijoje galite stebėti vystomo projekto mastus, įtaką aplinkinei teritorijai, kas bus pastatyta ar atnaujinta, taip pat pamatyti dabartinę projekto būseną.

Žemėlapį rasite čia: maps.vilnius.lt/projektai#layers

 

Vilnius – Europos ateities miestų penketuke

„Financial Times“ sudarytame Europos ateities miestų reitinge Lietuvos sostinė užėmė ketvirtą vietą. Pirmoji vieta užsienio investicijų strategijos kategorijoje bei kiti faktoriai, pagal kuriuos buvo vertintas miestas, tik dar kartą įrodo, kad tiek įmonių, tiek žmonių ateityje laukia dar geresnis gyvenimas Vilniuje.

Pagalba verslui karantino metu

Karantinas – didelis iššūkis miesto verslui, tad jam yra skiriama daugiau paramos.

Jokio nuomos mokesčio

Be jokių papildomų susitarimų iki karantino pabaigos nuo nuomos mokesčio buvo atleisti savivaldybei priklausančių patalpų nuomininkai.

Grąžintos rinkliavos

Lauko kavinių, ne maisto paviljonų, gėlių ir suvenyrų kioskų savininkams nuspręsta grąžinti prieš karantiną sumokėtas rinkliavas už prekybą viešosiose erdvėse.

Vilnius dovanoja miesto erdves

Šiam sezonui Vilnius lauko kavinėms atveria visas miesto viešąsias erdves – tai leis maitinimo įstaigoms užtikrinti reikiamą atstumą tarp staliukų. Šis Vilniaus žingsnis plačiai nuskambėjo didžiausiuose pasaulio žiniasklaidos kanaluose ir buvo įvertintas kaip puikus būdas padėti ekonomikai kovoti su neigiamomis koronaviruso finansinėmis pasekmėmis.

Atvertų erdvių sąrašą rasite čia: karantinas.lt/gyvasvilnius

Įsigykite specialių talonų

Savivaldybė globoja projektą Talonai.lt, kuris kviečia vilniečius pirkti savo pamėgtų barų ir restoranų paslaugas dabar, o kuponais pasinaudoti vėliau. Tai padeda sunkiausiu periodu vilniečių mylimoms vietoms nežlugti.

Talonų galite įsigyti čia: talonai.lt

Vilniaus kavinėms atvertas skveras prie J. Basanavičiaus paminklo.