Kova dėl jūsų sveikatos

Per paskutinius mėnesius sostinei teko itin sunkus uždavinys – suvaldyti koronaviruso sklaidą ir jo padarinius. Susipažinkite, kaip buvo kovojama su COVID-19 epidemija ir kokios dar
naujovės buvo įvykdytos Vilniaus sveikatos apsaugos sistemoje.

Priemonės medikams

Pirmosiose fronto linijose kovoje su COVID-19 stovintiems gydytojams skirta daugiau nei 4 milijonai vienkartinių veido kaukių, pirštinių, vienkartinių kepuraičių, respiratorių FFP2, veido skydų ir kitų medikų saugumą užtikrinančių priemonių.

Verslo pagalba

Savo iniciatyvą parodė ir verslas, kuris padėjo Vilniui tiek savo finansais, tiek kontaktais ir kitais pajėgumais greitai gauti reikalingų medicininių priemonių, pamaitinti gydytojus, suteikti patalpas saviizoliacijai ir t. t.

 

Renkamos priemonės medikams, kovojantiems su COVID-19 virusu.

Gedimino legionas

Savivaldybės iniciatyva sukurtas savanorių Gedimino legionas subūrė tūkstančius vilniečių, įvairiais būdais prisidedančių prie iškilusių sunkumų per koronaviruso pandemiją.

Savanoriai saugojo pažeidžiamiausias visuomenės grupes, pagelbėjo medikams, padėjo valdyti keleivių srautus stotelėse, STOP juostomis aptvėrė vaikų žaidimo aikšteles, budėjo parkuose, siuvo kaukes, konsultavo mokyklas dėl ugdymo nuotoliniu būdu ir daug daugiau.

Mąstau, vadinasi esu namuose

Gedimino legiono savanoriai, seniūnai, seniūnaičiai ir kiti aktyvūs vilniečiai išdalino tūkstančius lankstinukų, trimis kalbomis skelbiančių informaciją apie koronavirusą bei raginusių likti namuose. Į sostinės kvietimą paraginti vilniečius likti namuose atsiliepė kūrybinės agentūros, nemokamai sukūrusios originalias reklamas, kurias neatlygintinai platina žiniasklaida. Reklamas pamatyti galite čia: karantinas.lt/kampanija

Kad vilniečiai sėdėdami namuose greitai gautų aktualią informaciją ir kartu nenuobodžiautų, savivaldybė sukūrė tinklalapį karantinas.lt. Tarp pasiūlymų – sakurų žydėjimo stebėjimas nuotoliniu būdu bei konkursas „Pastatyk Vilnių“, kvietęs sukonstruoti žymiausius miesto objektus iš namuose rastų daiktų.

Gyvybės langelis

Karantino pradžioje dalyje gydymo įstaigų trūko būtiniausių apsaugos priemonių, todėl Vilnius ragino miestiečius surinkti kuo daugiau apsaugos priemonių medikams. Su šūkiu „Jie gelbėja mus. Laikas gelbėti juos“ buvo atidarytas gyvybės langelis, į kurį vilniečiai buvo kviečiami nešti pirštines, kaukes, respiratorius ir kt. Gyventojai ne tik paaukojo priemonių, bet ir pridėjo įvairiausių laiškų, piešinių ir padėkų medikams už sunkų darbą gelbėjant žmonių gyvybes.

Priedai šeimos gydytojams

Praėjusiais metais buvo tęsiamas Šeimos gydytojo institucijos finansavimas. Kaip ir 2018 m., šeimos gydytojams ir kartu dirbantiems slaugytojams sostinės savivaldybė skyrė solidžius priedus prie darbo užmokesčio už kokybiškas ir savalaikes paslaugas.

„Šeimos slėnis“

Pernai BĮ Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose „Šeimos slėnis“ buvo suburta mobili komanda, teikianti psichosocialines paslaugas vaikams ir šeimai jų namuose. Taip pat artimiausiu metu namų patalpos taps draugiškesnės žmonių su negalia reikmėms.

Atnaujintos ligoninės ir poliklinikos

VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje buvo įrengta nauja sterilizacinė sistema atskirame pastate, atnaujintas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Chirurgijos skyrius. Daugiau dėmesio yra skiriama ir kitoms gydymo įstaigoms. Šeškinės poliklinikos ir Vilkpėdės ligoninių infrastruktūros bus pritaikytos neįgaliesiems, o Centro poliklinikoje gerinamas psichikos sveikatos paslaugų prieinamumas.