Pažink Vilnių kitaip

Šiemet teko daugiau laiko praleisti namuose, tačiau tai nereiškia, kad nebuvo galima
tyrinėti Vilniaus. Sostinėje sukurta daug programų ir žemėlapių, kurie leidžia
geriau pažinti savo rajoną tiek vaikštant lauke, tiek būnant namuose.

5 įdomiausi Vilniaus žemėlapiai laisvalaikiui

Laisvalaikio žemėlapis

Šiame žemėlapyje galima rasti visko, ko prireiks planuojant, kaip praleisti laisvalaikį mieste. Čia pamatysite visas kultūros įstaigas ir sužinosite, kur galima rasti artimiausią sporto aikštelę, paplūdimį, aikštelę šunims vedžioti, geriamojo vandens stotelę ar net viešąjį tualetą.

Žemėlapį rasite čia: maps.vilnius.lt/laisvalaikis

Apsodinkime Vilnių

Žvelgiant pro namų langą trūksta žalumos? Pasiūlykite vietą, kurioje, jūsų nuomone, reikėtų pasodinti medį. Tą galite padaryti apsilankę žemėlapyje „Kur pasodintum medį?“.

Žemėlapį rasite čia: bit.ly/apsodinkimevilniu

Vilnius kojoms

Savivaldybė siekia, kad vilniečiai kuo daugiau keliautų pėsčiomis, tad specialiai šiam tikslui buvo sukurtas tinklalapis „Vilnius kojoms“. Jame rasite 23 trasas, skirtas praturtinti jūsų laisvalaikį, ir 16 kasdienio vaikščiojimo trasų, kurios galbūt taps jūsų neatskiriama kelionės į darbą dalimi.

Žemėlapį rasite čia: vilniuskojoms.lt

3D Vilnius

2020 m. pradžioje sukurtas unikalus trimatis Vilniaus žemėlapis. Jis leidžia ne tik pamatyti miestą virtualiai, bet ir pažiūrėti, kaip į sostinę įsilies būsimi nauji objektai. Nors šis žemėlapis – svarbus įrankis NT ir projektavimo įmonėms, kartu tai puikus būdas netikėtu kampu pažinti savo miestą mums visiems.

Žemėlapį rasite čia: 3d.vilnius.lt/

Trimatis Vilniaus žemėlapis.

Dviračių takai

Norintieji po Vilnių keliauti ne pėsčiomis, o dviračiu gali rinktis tarp 5000 Vilniaus dviračių takų žemėlapių, kuriuose sužymėtos ir dviračių stovų, pompų vietos, dviračių nuomos punktai bei geriamo vandens stotelės. Be to, čia vienoje vietoje rasite aktualių patarimų dviračių ir paspirtukų mėgėjams.

Žemėlapį rasite čia: vilniustransport.lt/dviraciu_zemelapis

Neakivaizdinis Vilnius

Dažniausiai vilniečiai būna gerai susipažinę su miesto centru, o kokios įdomybės ir istoriniai pasakojimai slypi savame rajone – žino ne visada. Dabar puikus metas susipažinti su miesto istorija per savo gyvenamojo rajono prizmę. Tą padaryti galite platformoje „Neakivaizdinis Vilnius“. Alternatyvų Vilnių pažinti raginančioje platformoje rasite skirtingų sričių – istorijos, gamtos, meno – „paskaitas“, vedžiojančias po įvairiausius Vilniaus rajonus. Atsisiųskite lankstinuką su „paskaitos“ žemėlapiu bei informacija ir leiskitės į dar nepažintą sostinę. Subalansuota tiek užkietėjusiems vilniečiams, tiek miesto svečiams.

Daugiau informacijos čia: neakivaizdinisvilnius.lt

„Neakivaizdinio Vilniaus“ ekskursija po Lazdynus.