Miesto gyvenimas neįsivaizduojamas be keturių pagrindinių stichijų – ugnies, vandens,
žemės ir oro. Pernai jos buvo pažabotos taip, kad atneštų naudos vilniečiams.
Keturios suvaldytos stichijos

Šiluma, taupanti vilniečių pinigus
- 2019 m. Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ėmėsi sprendimų, kurie ne tik sumažino šilumos kainą, bet ir didino paslaugų patikimumą bei mažino įmonės poveikį aplinkai.
- Įrengtas naujas kondensacinis dūmų ekonomaizeris, modernus tinklo valdymo pultas, nauji vandens valymo įrenginiai.
- Nuo šiol VŠT su klientais komunikuoja efektyviau dėl naujo aptarnavimo centro bei naujų informavimo kanalų, tarp kurių – platforma „Vilnius gyvai“.

Pažabotas lietaus vanduo
Ne paslaptis, kad stiprios liūtys Vilniui neretai sukeldavo rūpesčių, tad buvo būtina atnaujinti nuotekų tinklus. Pernai Vilniaus miesto tvarkymo įmonė „Grinda“ tęsė paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukciją – vieną didžiausių ir svarbiausių dešimtmečio regioninių projektų ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje.
Daugiausia dėmesio 2019 m. buvo skirta T. Narbuto gatvės nuotekų atkarpai. Taip pat statomi nauji valymo įrenginiai ir rekonstruojami avarinės būklės paviršinių nuotekų tinklai, aptarnaujantys Šiaurės miestelio bei Žirmūnų mikrorajonus, atnaujinta Karoliniškių lietaus nuotekų valykla.
Vilniaus miesto skveruose ir parkuose pernai buvo įrengtos penkios stacionarios lauko gertuvės – fontanėliai.
Šiemet planuojama įrengti dar 7 vandens stoteles lauke ir 50 – ugdymo įstaigose.
Grąžinta žemė
- 2020 m. pradžioje Vilnius išsprendė uždavinį, kuris dešimtmečius buvo laikomas neišsprendžiamu – sostinėje buvo rastas pakankamas sklypų kiekis žemės restitucijai.
- Valstybės institucijoms buvo perduoti trijų didžiulių teritorijų pietinėje Vilniaus dalyje dokumentai. Tai reiškia, kad 1130 žmonių atgaus nuosavybės teisę į šiose teritorijose esančius sklypus.
- Užbaigti restitucijos procesai leis ramiai formuoti naujus projektus, nesibaiminant, kad teritorija gali patekti į grąžintinų žemės sklypų sąrašą. Vystytojai aiškiai žinos, kur ir ką galės mieste planuoti ir statyti.

Priežiūra iš oro
- „Grinda“ ir „Vilniaus planas“ sostinės infrastruktūros priežiūrai jau metus naudoja bepilotes skraidykles su stebėjimo įranga.
- Dronai gelbsti, kai reikia įvertinti avarinės situacijos mastą, aptikti nelegalias statybas ar sąvartynus.
- Miesto transporto specialistai pasitelkia skraidykles eismo situacijai, parkavimo užimtumui stebėti, spūsčių apimtims ir jų pašalinimo galimybėms įvertinti.
- Dronus miestas pasitelkė ir per karantiną. Jie padėjo stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems būdavo siunčiama garsinė informacija arba į tokias vietas operatyviai atvykdavo viešosios tvarkos pareigūnai.

Turinys















