Miesto parama kaimynų iniciatyvoms

Vilniečiai patys gali siekti pokyčių savo gyvenamoje aplinkoje, o daugelį tokių iniciatyvų
savivaldybė skatina finansiškai ar kita parama. Sužinokite, kokiomis galimybėmis galite
pasinaudoti ir jūs.

Patys sau administratoriai

Jau trečius metus vilniečiai yra kviečiami steigti bendrijas ir perimti daugiabučių bendrų objektų bei priežiūros valdymą. Tokiu būdu gyventojai gali nusistatyti, kokio dydžio ir kokius mokesčius mokėti, dalyvauti derybose įsigyjant paslaugas. Savivaldybė padeda steigti bendrijas, taip pat suteikia konsultacijas bei apmoka bendrijų steigimo išlaidas.

Renovuoti balkonai Vilniaus senamiestyje.

Gražiname Senamiestį kartu

Vilniaus senamiestis – lyg galerija po atviru dangumi, kuria mėgaujasi ne tik jo gyventojai, bet ir lankytojai. Tad sostinė finansiškai padeda senamiesčio namų savininkams atnaujinti savo fasadus, o kultūros vertybėmis laikomiems statiniams – teritoriją ir išorę. Savivaldybė padengia nuo 40 iki 50 proc. tvarkymo darbų. Pernai iš viso tam buvo skirta beveik 350 000 eurų, o šiemet – 600 000 eurų.

Pagalba daugiabučių atnaujinimui

Jeigu norite susitvarkyti daugiabučio pastato stogą, atnaujinti fasadą, įsirengti apšvietimą, atnaujinti santechniką ar lietaus nuvedimo sistemas, galite dalį tvarkymo darbų finansuoti susigrąžindami iš savivaldybės nekilnojamojo turto mokestį. Šiemet numatyta tam skirti 110 000 eurų.

 

Pusę jūs, pusę – mes

Visi kiti daugiabučių gyventojai, norintys paversti savo kiemą ta vieta, kurioje smagu leisti laiką, gali pasinaudoti programa „50 ir 50“, pagal kurią yra finansuojama pusė kiemo tvarkymo išlaidų. Pernai pagal šią programą buvo įrengtas naujas gatvių apšvietimas Kelmijos, Grūdų, Sakalaičių soduose ir kitų sodų bendrijose.

Kaimynijų programa seniems kiemams

Gyvenantiems senesniame nei 15 metų daugiabučių namų kvartale ir norintiems atnaujinti savo teritoriją Vilnius siūlo finansavimą – po 10 eurų už 1 kv. m sutvarkytos teritorijos. Už šią paramą galite atnaujinti pėsčiųjų takus, stovėjimo aikštelę, įrengti sporto, žaidimų aikšteles, fontanus, stebėjimo kameras ir dar daugiau. O jeigu atnaujinsite savo daugiabutį, jūsų kiemą savivaldybė sutvarkys nemokamai.

Daugiau informacijos: vilnius.lt/kaimynijos