Dėmesio centre – švietimas

Per paskutinius penkerius metus savivaldybė dvigubai išaugino švietimui skirtą finansavimą,
o tai sukūrė galimybes vilniečių vaikams džiaugtis kokybišku švietimu, naujomis ugdymo
įstaigomis bei įvairiais jiems skirtais projektais.

Naujos mokyklos ir darželiai

  • Augant sostinei sparčiai plečiasi esamos mokyklos ir statomos naujos. Nauji pastatai suplanuoti šalia Gabijos ir Joachimo Lelevelio gimnazijų bei Pavilnio pagrindinės mokyklos.
  • Šalia Balsių progimnazijos kyla pradinė mokykla, kurią lankys 600 vaikų, o Pilaitės rajone projektuojama nauja moderni mokykla, talpinsianti 1000 moksleivių.
  • Mažiesiems sostinės gyventojams pernai duris atvėrė darželių „Vandenis“, „Strazdelis“ bei „Gabijėlė“ priestatai, kuriuose laukiama beveik 300 vaikų.
Naujas darželis „Gabijėlė“.
Būsima nauja mokykla Pilaitėje.

Naujos erdvės jaunimui

  • Pilaitės jaunimas greitai turės erdvę, kurioje galės saugiai leisti laiką ir ieškoti pagalbos. Atvirame jaunimo centre specialistai teiks socialines, pedagogines, psichologines ar emocinio palaikymo paslaugas nepriklausomai nuo jaunuolių socialinės padėties.
  • Buivydiškių gatvėje nupirktas pastatas skirtas pritaikyti vaikų ir jaunimo klubo „Verdenė“ veiklai.
Pernai Vilniaus miesto savivaldybės Taryba priėmė principingą sprendimą laikyti rinkliavas mokyklose ir darželiuose neteisėtomis, išskyrus atvejus, kai laisvai apsisprendžia patys tėvai ar vaikai.

Jaunimo mokslo centras – ateities inovatoriams

2022 m. rekonstruotose Planetariumo patalpose įsikurs Jaunimo mokslo (STEAM) centras, skirtas mokslo populiarinimui ir jaunųjų tyrėjų ugdymui. Centre mokysis 1–4 gimnazinių klasių moksleiviai, po pamokų vyks būreliai, stovyklos, vyks konsultacijos karjeros klausimais. Centras aptarnaus apie 5000 mokinių.

„FabLab“ dirbtuvės

Projektuoti įvairiausius modelius, maketus ir prototipus ar net steigti bendroves jaunimui padeda dar 14 naujai įkurtų „FabLab“ kūrybinių dirbtuvių. Iš viso tokios erdvės veikia jau 35-iose mokyklose arba kas trečioje Vilniaus ugdymo įstaigoje.

Virtualus mokymas(is) per karantiną

Per karantiną Vilnius miesto savivaldybė subūrė daugiau kaip 13 000 Lietuvos mokytojų ir kartu su Vilniaus švietimo pažangos centru suorganizavo jiems 5 savaičių mokymų ciklą apie virtualias mokymo bei mokymosi aplinkas.

 

„FabLab“ dirbtuvės.

Švietimo lyderiai

Vilnius kartu su ISM specialioje programoje rengs ateities darželių ir mokyklų vadovus. 40 ugdymo įstaigų vadovų, pavaduotojų ar mokytojų gaus galimybę nemokamai dalyvauti ISM vadybos ir ekonomikos universiteto organizuojamoje „Švietimo lyderystės“ programoje: tobulinti savo kvalifikaciją švietimo vadybos srityje ir siekti magistro diplomo.

Interaktyvios pamokos už mokyklos ribų

Vilnius kviečia mokyklas įsitraukti į unikalų projektą – naudotis interaktyviuoju pamokų žemėlapiu „Patirk Vilnių“. Žemėlapis siūlo, kaip įdomiai ir prasmingai galima vesti pamokas ne mokykloje, o renkantis pačias įdomiausias, istoriškai svarbias ir gražiausias Vilniaus erdves mokymuisi.

Pernai 7 kartus didėjo finansavimas Vilniuje vykstančioms vasaros stovykloms. Tai suteikė galimybę beveik 10 000 moksleivių turiningai praleisti vasarą 161 stovykloje.