Pernai pradėti žingsniai atneša daugiau žalumos į visus Vilniaus
rajonus ir ragina mus labiau tausoti gamtą.
Mano Vilnius žalias!

Atgimstantys parkai
Trakų Vokės dvaras ir parkas
Grafų Tiškevičių istorinis palikimas – Trakų Vokės dvaras ir parkas – pradeda žydėti iš naujo. Trakų Vokės dvaro sodyba šiuo metu yra virsmo etape – tvarkomi ir rūmai, ir Édouard‘o François André suprojektuotas parkas. Čia atsiras dviračių trasos, sujungsiančios Vilnių su Trakais, rožynas su poilsio zonomis, kuriama beveik 200 liepų alėja. Numatyti ir trys dideli gėlynai. Visi parko želdinimo darbai bus baigti iki rugpjūčio mėnesio.

Sapiegų parkas
Po išsamių diskusijų su miesto bendruomene nuspręsta skelbti Sapiegų rezidencijos, Trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dalies bei jo prieigų architektūrinį konkursą.
Reformatų sodas
Reformatų sodo darbai jau įsibėgėja. Naujas apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelė, lauko kavinė, patogus susisiekimas – tik keli dalykai, kuriais vilniečius ketina nudžiuginti rekonstruotas parkas.

Vilnius be plastiko
2020 metų Kaziuko mugė buvo pirmasis masinis renginys, kuriame nebuvo naudojami vienkartiniai plastiko indai. Nuo šių metų sostinėje vykstančiuose renginiuose tokie indai nebenaudojami.
Medžiai apsaugoti nuo druskos
Šią žiemą sostinės plaučiai atsikvėpė lengviau – savivaldybė sumažino barstomų druskų žalą gamtai ir augalams. Šaligatviai, kurių kietosiose dangose auga medžiai, valomi siauresniais takais, o esant minusinei temperatūrai leidžiama sniegą sutrypti. Per atodrėkį smėlio ar smulkios skaldos ir druskos mišiniu buvo barstoma vidurinė takų dalis, taigi ant želdinių jo nepateko.
Viso gero seniems automobiliams
Pernai ištisus metus savivaldybė gyventojų kiemuose ir miesto gatvėse šalino nebenaudojamus automobilius.

Draugiškesnis ir išmanesnis šienavimas
Pernai Neries krantinės buvo šienautos mažiau. Tai, ypač sausros metu, padėjo didinti bioįvairovę, o aukšti augalai suteikė pavėsį trumpesnei žolei ir ši neišdegė. Praėjus sausrai į krantines išvažiavo žolės pjovimo robotas, kuris per valandą geba nušienauti daugiau kaip 5 000 kv. m teritorijos.
Žaliosios salelės prie daugiabučių
Šiemet Karoliniškėse, Viršuliškėse, Šeškinėje ir Justiniškėse pradėtos kurti aro ploto „Žaliosios salelės“, kurios kvies vilniečius stabtelėti ir atsikvėpti žalioje erdvėje prie savo namų.


Švaresnis Vilnius
Tam, kad Vilniaus žalios aplinkos negadintų šiukšlės, miestas toliau tęsia atliekų tvarkymo reformą bei gerina infrastruktūrą.
Naujos konteinerių aikštelės
Mieste kuriamos praktiškesnės bei estetiškesnės konteinerių aikštelės. Jų konstrukcija užkerta kelią paukščiams knaisiotis po šiukšles bei mažiną nemalonų kvapą karštomis vasaros dienomis.
Per 2019 m. įrengta 520 pusiau požeminių konteinerių, o iki 2022 m. visame mieste atsiras 85 vnt. požeminių, 1 050 vnt. pusiau požeminių ir 115 antžeminių konteinerių aikštelių.
Kiek išmeti, tiek ir moki
2019 m. sostinės taryba patvirtino naujas atliekų tvarkymo kainas. Pagrindinė naujovė – už atliekas nuo šių metų mokama pagal faktiškai išmestų, neišrūšiuotų atliekų kiekį.

Didelės atliekos surenkamos namuose
Visiška naujovė sostinės atliekų tvarkyme – nemokamas didelio gabarito atliekų išvežimas tiesiai iš vilniečių namų. Paslaugą vilniečiai gali užsisakyti vieną kartą per 2 metus.
„Dėk‘ui“, kad rūšiuojate
Pernai Vilniuje pradėjo veikti stotelės „Dėk’ui“, kuriose miestiečiai gali palikti tinkamus naudoti, bet jiems nebereikalingus daiktus. Taip pat visame mieste įrengti nauji tekstilės konteineriai, iš viso jų bus 105.
Pirmieji elektriniai autobusai
Vilniaus gatvėmis jau rieda pirmieji elektriniai autobusai – artimiausiu metu tokių transporto priemonių mieste tik daugės. Taip pat Vilnius ragina ir elektromobilių plėtrą – sostinėje jau yra įrengtos 59-ios didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės.

Turinys















