Mano Vilnius žalias!

Pernai pradėti žingsniai atneša daugiau žalumos į visus Vilniaus
rajonus ir ragina mus labiau tausoti gamtą.

Atgimstantys parkai

Trakų Vokės dvaras ir parkas

Grafų Tiškevičių istorinis palikimas – Trakų Vokės dvaras ir parkas – pradeda žydėti iš naujo.  Trakų Vokės dvaro sodyba šiuo metu yra virsmo etape  – tvarkomi ir rūmai, ir Édouard‘o François André suprojektuotas parkas.  Čia atsiras dviračių trasos, sujungsiančios Vilnių su Trakais, rožynas su poilsio zonomis, kuriama beveik 200 liepų alėja. Numatyti ir trys dideli gėlynai. Visi parko želdinimo darbai bus baigti iki rugpjūčio mėnesio.

 

Trakų Vokės dvaro rekonstrukcija.

Sapiegų parkas

Po išsamių diskusijų su miesto bendruomene nuspręsta skelbti Sapiegų rezidencijos, Trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dalies bei jo prieigų architektūrinį konkursą.

Reformatų sodas

Reformatų sodo darbai jau įsibėgėja. Naujas apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelė, lauko kavinė, patogus susisiekimas – tik keli dalykai, kuriais vilniečius ketina nudžiuginti rekonstruotas parkas.

Reformatų parko vizualizacija.

Vilnius be plastiko

2020 metų Kaziuko mugė buvo pirmasis masinis renginys, kuriame nebuvo naudojami vienkartiniai plastiko indai. Nuo šių metų sostinėje vykstančiuose renginiuose tokie indai nebenaudojami.

Medžiai apsaugoti nuo druskos

Šią žiemą sostinės plaučiai atsikvėpė lengviau – savivaldybė sumažino barstomų druskų žalą gamtai ir augalams. Šaligatviai, kurių kietosiose dangose auga medžiai, valomi siauresniais takais, o esant minusinei temperatūrai leidžiama sniegą sutrypti. Per atodrėkį smėlio ar smulkios skaldos ir druskos mišiniu buvo barstoma vidurinė takų dalis, taigi ant želdinių jo nepateko.

Viso gero seniems automobiliams

Pernai ištisus metus savivaldybė gyventojų kiemuose ir miesto gatvėse šalino nebenaudojamus automobilius.

Draugiškesnis ir išmanesnis šienavimas

Pernai Neries krantinės buvo šienautos mažiau. Tai, ypač sausros metu, padėjo didinti bioįvairovę, o aukšti augalai suteikė pavėsį trumpesnei žolei ir ši neišdegė. Praėjus sausrai į krantines išvažiavo žolės pjovimo robotas, kuris per valandą geba nušienauti daugiau kaip 5 000 kv. m teritorijos.

Nors savivaldybė rūpinasi 35,6 proc. sostinėje esančių miškų, Vilnius nėra jų užimamos žemės valdytojas. Tad savivaldybė prašo Vyriausybės leisti miestui tapti šių miškų šeimininku. Tai padėtų labiau miškus puoselėti, įrengti juose takus, apšvietimą.

Žaliosios salelės prie daugiabučių

Šiemet Karoliniškėse, Viršuliškėse, Šeškinėje ir Justiniškėse pradėtos kurti aro ploto „Žaliosios salelės“, kurios kvies vilniečius stabtelėti ir atsikvėpti žalioje erdvėje prie savo namų.

Vienos iš „Žaliųjų salelelių“ vizualizacija.

Švaresnis Vilnius

Tam, kad Vilniaus žalios aplinkos negadintų šiukšlės, miestas toliau tęsia atliekų tvarkymo reformą bei gerina infrastruktūrą.

Naujos konteinerių aikštelės

Mieste kuriamos praktiškesnės bei estetiškesnės konteinerių aikštelės. Jų konstrukcija užkerta kelią paukščiams knaisiotis po šiukšles bei mažiną nemalonų kvapą karštomis vasaros dienomis.

Per 2019 m. įrengta 520 pusiau požeminių konteinerių, o iki 2022 m. visame  mieste atsiras 85 vnt. požeminių, 1 050 vnt. pusiau požeminių ir 115 antžeminių konteinerių aikštelių.

Kiek išmeti, tiek ir moki

2019 m. sostinės taryba patvirtino naujas atliekų tvarkymo kainas. Pagrindinė naujovė – už atliekas nuo šių metų mokama pagal faktiškai išmestų, neišrūšiuotų atliekų kiekį.

Vienas iš naujų Vilniaus tekstilės konteinerių.

Didelės atliekos surenkamos namuose

Visiška naujovė sostinės atliekų tvarkyme – nemokamas didelio gabarito atliekų išvežimas tiesiai iš vilniečių namų. Paslaugą vilniečiai gali užsisakyti vieną kartą per 2 metus.

„Dėk‘ui“, kad rūšiuojate

Pernai Vilniuje pradėjo veikti stotelės „Dėk’ui“, kuriose miestiečiai gali palikti tinkamus naudoti, bet jiems nebereikalingus daiktus. Taip pat visame mieste įrengti nauji tekstilės konteineriai, iš viso jų bus 105.

Per pastaruosius metus atnaujintos 6 šunų vedžiojimo aikštelės Pašilaičiuose, Šeškinėje, Verkiuose, Žirmūnuose ir Žvėryne. Taip pat atsirado viena nauja aikštelė Justiniškėse.

Pirmieji elektriniai autobusai

Vilniaus gatvėmis jau rieda pirmieji elektriniai autobusai – artimiausiu metu tokių transporto priemonių mieste tik daugės. Taip pat Vilnius ragina ir elektromobilių plėtrą – sostinėje jau yra įrengtos 59-ios didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės.

Vilniaus elektriniai autobusai.